Vivomixx

 

Čo robí z probiotík Vivomixx špičkový produkt?

Vivomixx je najkoncentrovanejší výživový doplnok, ktorý obsahuje 8 rôznych kmeňov baktérií, ktoré pomáhajú udržiavať zdravý tráviaci systém. Špecifické zloženie probiotík Vivomixx bolo skúmané vo viac ako 60 klinických štúdiách a 170 vedeckých prácach, bolo schválené hlavnými medzinárodnými gastroenterologickými asociáciami. Vivomixx je produktom lekára a profesora infekčných ochorení a imunológie, doktora Claudia De Simone, PhD. Kmene baktérií nachádzajúcich sa vo Vivomixxe boli vybrané pre ich špecifické individuálne vlastnosti a schopnosť medzi sebou úzko spolupracovať, aby tak dokázali to, čo jednotlivé kmene alebo iné kombinácie kmeňov nedokážu.

Často kladené otázky 

Navštívte blog profesora De Simone
Vďaka svojej bezpečnosti a účinnosti je licencovaný produkt doktora De Simone Vivomixx distribuovaný do mnohých krajín po celom svete.

Zdravie v každom veku

Prečo užívať probiotiká?

Probiotiká pracujú rôznymi spôsobmi v celom tráviacom trakte - pomáhajú vyrovnávať hladiny mikroorganizmov v čreve a znižujú počet škodlivých baktérií, ktoré spôsobujú infekcie a iné zdravotné problémy. Počet prospešných baktérií sa počas ochorenia rapídne znižuje, najmä vtedy, ak sa počas liečby užívajú antibiotiká. Probiotiká pomáhajú obnoviť hladinu prospešných „dobrých“ baktérií. Probiotiká pomáhajú prinavrátiť rovnováhu medzi prospešnými a škodlivými baktériami v čreve.

Jedno vrecúško Vivomixx obsahuje 450 miliárd aktívnych a životne dôležitých baktérií, jedna kapsula obsahuje 112 miliárd týchto baktérií. Práve takéto množstvo baktérií je potrebné na to, aby probiotiká vyrovnali hladinu prospešných baktérií a podporili správne fungovanie tráviaceho systému.

450 miliárd prospešných baktérií v jednom vrecúšku sa vyrovná konzumácii 45 jogurtov.

Prečo je zdravý tráviaci systém dôležitý?

Ľudský tráviaci systém zvyčajne obsahuje viac ako 500 rôznych typov baktérií, ktoré zohrávajú dôležitú a komplexnú úlohu pri boji so škodlivými baktériami a zároveň plnia mnoho iných funkcií, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie ľudského tela, ako napríklad prijímanie živín a produkcia vitamínov. Zle fungujúci tráviaci systém môže značne narušiť kvalitu života a byť zdrojom mnohých zdravotných problémov. Preto je dôležité zachovať správnu rovnováhu črevnej mikroflóry.

Prečo toľko rôznych kmeňov baktérií?

Vivomixx obsahuje špecifickú kombináciu 8 kmeňov baktérií:

Streptococcus thermophilus DSM24731®, Bifidobacterium breve DSM24732®, Bifidobacterium longum DSM24736®, Bifidobacterium infantis DSM24737®, Lactobacillus acidophilus DSM24735®, Lactobacillus plantarum DSM24730®, Lactobacillus paracasei DSM24733®, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734®

Všetky kmene spolupracujú pri obnove a udržaní správnej črevnej mikroflóry.

Koľko skutočne stojí Vivomixx?

Náklady na výrobu Vivomixxu sú priamo úmerné počtu baktérií - 450 miliárd prospešných baktérií na vrecúško a 112 miliárd na kapsulu, čo je často viac ako 10-násobok počtu baktérií nachádzajúcich sa v mnohých iných probiotikách momentálne dostupných na trhu Ak si porovnáte počet baktérií, ktoré obsahujú bežné probiotiká, Vivomixx je určite ekonomickejšou voľbou.

Vivomixx pre deti

Vivomixx pre deti

Každý jedinec sa narodí so špecifickou a jedinečnou mikroflórou. Novorodenec sa rodí so sterilným tráviacim ústrojenstvom. Dedí dobré a zlé baktérie od svojej matky počas pôrodu a prechodu cez vaginálny kanál a prostredníctvom materského mlieka. Mikroflóra sa pomaly vyvíja a do veku 3 rokov môžeme o dieťati povedať, že má vyvinutú črevnú flóru, ktorá ho bude sprevádzať počas celého života.

Prečo sú naše deti zraniteľnejšie?

Vyvážená mikroflóra z väčšej časti pozostáva zo zdravých baktérií, vrátane probiotík, ktoré pomáhajú tráveniu a vstrebávajú živiny. Zdravá mikroflóra je dôležitá pre správny fyziologický rast detí.

V prípade detí sa črevná flóra môže zmeniť pod určitými vplyvmi a vyvolať jej nerovnováhu:

 • Nezdravá črevná mikroflóra matky počas tehotenstva a prenos nevyváženej flóry pri pôrode.
 • Pôrod cisárskym rezom, ktorý neumožňuje riadnu kolonizáciu materskou flórou.
 • Absencia dojčenia.
 • Výživa a životný štýl.
 • Environmentálne faktory.

Tieto faktory môžu spomaliť bezproblémový vývin novorodenca a dieťaťa a spôsobiť:

 • Tráviace problémy, ako napríklad bolesť brucha, kŕče, koliky, opuchy, zmeny stolice.
 • Únava, alergie.

Ako môže Vivomixx® pomôcť vašim deťom?

Vivomixx® prispieva k udržaniu vyváženého črevného ekosystému, a tým podporuje zdravý rast vášho dieťaťa. Dávkovanie je nutné prispôsobiť podľa hmotnosti a symptómov.


Vivomixx pre dospelých

Vivomixx pre dospelých

Baktérie sa nám v mysli zvyčajne spájajú s chorobami. Naše telo je však plné baktérií, ktoré sa namáhajú pre naše zdravie. V prípade dospelých jedincov črevná mikroflóra prirodzene nastoľuje primeranú rovnováhu medzi dobrými a potenciálne škodlivými baktériami. Výzvou pre pevné zdravie je práve udržanie si tejto rovnováhy.

Skúšaná rovnováha črevnej flóry

Niektorí ľudia majú šťastie, že zdedili bohatú rozmanitú črevnú flóru, bohatú na dobré baktérie prospievajúce k ich pohode a zdraviu. Niektorí však to šťastie nemali a zdedili menej vyváženú flóru, ktorá môže viesť k ochoreniam zažívacieho traktu. Okrem týchto genetických aspektov mnoho ďalších situácií môže ovplyvniť túto rovnováhu, ktorá je tak dôležitá pre naše zdravie. Vieme, že výživa zohráva hlavnú úlohu a že antibiotiká môžu poškodiť našu črevnú flóru, ale čo možno nevieme je, že pravidelným a nenáročným cvičením bojujeme proti negatívnym vplyvom a črevnej nerovnováhe, ktorú môžu spôsobovať stres, úzkosť a depresia.

Následky nerovnováhy črevnej mikroflóry

Zníženie množstva dobrých baktérií a zvýšenie množstva patogénnych baktérií vedie k nesprávnemu fungovaniu našich čriev, ktoré sa nazýva črevná dysbióza.
Tento stav môže spôsobiť ochorenia tráviaceho traktu, ako napríklad bolesť brucha, kŕče, nafukovanie a zmeny stolice. Ďalším následkom tejto črevnej dysbiózy je možný prenos týchto patogénnych baktérií do iných častí tela, čo spôsobuje napríklad vaginálnu infekciu alebo infekcie močových ciest.
Dysbióza pozmeňuje sliznicu čreva, čo môže viesť k vzniku potravinovej intolerancie, alergiám a chronickým črevných ochoreniam.

Ako si udržať túto rovnováhu?

Aby sme si zachovali zdravú črevnú flóru, musíme dbať na náš životný štýl a prijímať potravu bohatú na prebiotiká a probiotiká a ak je to možné, vyhnúť sa liečbe antibiotikami, venovať sa športu a žiť bez stresu!

V prípade vážnej dysbiózy, ako napríklad po liečbe antibiotikami alebo po inom zásahu, ktorý narúša rovnováhu našej mikroflóry sú vhodným riešením probiotiká, ktoré prinášajú priateľské baktérie chrániace náš organizmus.


Vivomixx pre seniorov

Vivomixx pre seniorov

Byť seniorom v súčasnosti znamená byť aktívnym väčšinu času, či už ako starý rodič alebo žijúc v rodinnom zázemí s deťmi doma. Medicínsky a spoločenský pokrok umožnil seniorom, aby žili oveľa aktívnejšie než predchádzajúce generácie. V našej spoločnosti, kde priemerná dĺžka života náramne stúpla je najväčšou výzvou práve zdravé starnutie.

Naša črevná mikroflóra sa teraz považuje za samostatný orgán, pozostávajúci z miliárd baktérií namáhajúcich sa pre naše zdravie. Črevná mikroflóra rovnako, ako každý iný orgán prechádza zmenami a časom sa stáva menej výkonnou, a to zvlášť počas trávenia a imunitnej ochrany.

Zub času na našej črevnej mikroflóre

Ako starneme znížené množstvo laktobacilov a bifidobaktérií v črevách, ako aj pomalšie trávenie majú vplyv na produkciu mastných kyselín s krátkym reťazcom, ktoré sú nevyhnutné pre črevnú sliznicu. Takto začína nerovnováha mikroflóry.

Vplyv na naše zdravie

S vekom sa naša mikroflóra prirodzene stáva menej výkonnou. Meníme aj naše zvyky, pričom nevenujeme pozornosť našej výžive, sedavému spôsobu života, zvýšenému príjmu liekov a nižšej kvalite spánku.

Všetky tieto faktory prinášajú mnoho symptómov a ochorení:

 • črevné ochorenia (bolesť brucha, kŕče, koliky, opuchy, zmeny stolice)
 • rozmnožovanie patogénov zodpovedných za infekcie močových ciest
 • fyziologické oslabenie imunitnej ochrany
 • prepuknutie chronických ochorení
 • zmena metabolizmu cukrov, tukov a proteínov, čo môže viesť k určitým ochoreniam, ako napríklad diabetes.

Ako môžeme chrániť našu črevnú flóru pred vplyvom času?

S vekom je nevyhnutné chrániť našu črevnú mikroflóru, pretože zohráva kľúčovú úlohu pri dobrom fungovaní nášho metabolizmu. Veľkú pozornosť je nutné venovať najprv zdravému životnému štýlu: vyvážená strava bohatá na prebiotiká a probiotiká, obmedzenie užívania antibiotík podľa možností, športovanie a schopnosť oddychovať.

Po liečbe antibiotikami alebo iných zásahoch, ktoré vyvolávajú nerovnováhu mikroflóry je probiotický doplnok užitočným nástrojom na starostlivosť o prospešné črevné baktérie a pokojné starnutie.


Často kladené otázky:

Vivomixx
Aká je odporúčaná denná dávka Vivomixxu?
Odporúčané denné dávkovanie je 1-2 vrecúška alebo 1-4 kapsuly. Obsah vrecúška môžete rozpustiť v redšom jogurte alebo akomkoľvek inom studenom, nesýtenom nápoji.

Kedy by sa mal Vivomixx užívať?
Vivomixx odporúčame užívať pred raňajkami. Ako dlho by som mal Vivomixx užívať? Prvé výsledky sa dostavia už po 3-4 dňoch, no optimálna dĺžka užívania sú 2-3 týždne. Obsahuje Vivomixx nejaké alergény? Vivomixx neobsahuje glutén, laktózu ani sóju. Neobsahuje konzervačné látky ani syntetické sladidlá.

Ako uchovávať Vivomixx?
Vivomixx odporúčame udržiavať v chlade, ale môže byť uskladnený aj pri izbovej teplote bez ovplyvnenia kvality produktu, a to až po dobu jedného týždňa. Je potrebné vyhnúť sa vysokým teplotám (> 25 ° C).

Môžem užívať Vivomixx počas liečby antibiotikami?
Vivomixx môžete užívať aj počas liečby antibiotikami, avšak, nikdy by sa nemali užívať naraz, ale s odstupom minimálne 2 hodín.

Má Vivomixx vedľajšie účinky?
Nadúvanie je bežným vedľajším účinkom pri obnove črevnej mikroflóry probiotikami.

Môže sa Vivomixx užívať počas tehotenstva?
Nie sú k dispozícii žiadne známe kontraindikácie, avšak, ako pri každom inom doplnku stravy aj v tomto prípade odporúčame konzultovať užívanie Vivomixxu s lekárom.

Stiahnuť brožúru

Čo povedali pacienti?

Nadúvanie a nepravidelná stolica začali nepriaznivo ovplyvňovať môj každodenný život. Po tom, čo som Vivomixx užíval 10 dní, sa moje trávenie zlepšilo a veci sa opäť vrátili do normálu. M.C.

Náš syn trpel žalúdočnými bolesťami. Rozhodla som sa pre Vivomixx, ktorý skutočne tieto problémy vyriešil. Po odznení problémov bol náš syn oveľa spokojnejší. D.E., rodič

Občas trpím nepravidelnou stolicou, čo sa podpísalo aj na mojom výkone. Počul som, že tráviace problémy sú medzi športovcami časté a môj lekár mi odporúčal užívať probiotiká. S Vivomixxom som si okamžite všimol výsledky a dokonca sa mi zlepšila imunita, čo bol príjemný bonus. R.T., športovec.